Ktoré knihy som už prečítala?

Tak ma napadlo, že sem pridám nejaký článok s knihami. Neprečítala som ich nejako veľa, len zopár. No najlepšie knihy sú Zavrhnutý, Crescendo, Ticho a Finále... Tieto knihy mi doslova zmenili život <3 Ako dobre viete, recenzie mi vôbec nejdú, takže budem písať obsahy a pri niektorých aj môj názor.

Pod krídlami motýľa
OBSAH
Laura zahynula pred rokom pri dopravnej nehode.Jej sestra Elena sa snaží zabudnúť, ale ako sa jej to má podariť, keď o rok neskôr objavia takmer na tom istom mieste ďalšie mŕtve dievča? Môže to byť len náhoda? Ako presne Laura zahynula, to sa Elena dodnes nedozvedela. Čo tají jej matka ktorá ju nechce spustiť z očí? A ako to, že sa o ňu zrazu zaujíma najväčší frajer zo školy Tristan, ktorý je o dosť starší než ona? Keď potom Elene začnú chodiť anonymné listy a okolo dom sa potĺkajú zakuklené postavy, rozhodne sa hľadať pravdu na vlastnú päsť.

SPISOVATEĽKA
Veronika Bicker

Tweetni mi
OBSAH
Jeane Smithová je blogerka, kráľovná sekáčov a charitatívnych výpredajov. Ma vlastnú lajfstajlovú značku Adorkable, pol milióna followerov na Twitteri, ale v škole ju považujú za chodiacu módnu katastrofu. Je výstredná, provokatívna, nemožná. Ani náhodou nezapadne medzi spolužiakov, na ktorých sa díva zvrchu, lebo sú nudne rovnaký- všetci sa rovnako obliekajú, rovnako myslia. Michael Lee je školská hviezda, vzorný študent, idol dievčat, skvelý futbalista, zlatý chlapec svojich rodičov. Nemajú vôbec nič spoločné. Tak prečo sa stále bozkávajú? 

SPISOVATEĽKA
Sarra Manningová

NÁZOR
Kniha je skvelá a vždy som sa na nej dobre rehotala. Vystihuje tínedžerov a ich originálne myslenie. Odporúčam Vám si túto knihu prečítať. Je fakt úžasná...


Tú prvú knihu mám rozčítanú a tú druhú ešte len čítať začnem, takže vám ešte nemôžem povedať moj názor na nich.

V znamení vážky
OBSAH
Keď sa Kim zoznámi so záhadným a príťažlivým Lukasom, nemá ani tušenia, že chodil s jej staršou sestrou Ninou, ktorú pred dvoma rokmi našli mŕtvu- s trblietavou vážkou na tvári. Kim sa do Lukasa zamiluje, hoci stále pochybuje o tom, či mu môže dôverovať. A práve keď chce svoje pochybnosti definitívne hodiť za hlavu, v jej okolí znovu zmizne mladé dievča...

SPISOVATEĽKA
Kathrin Lange

Štatistická pravdepodobnosť LÁSKY na prvý pohľad
OBSAH
Hadley má sedemnásť rokov. Chýbali jej len štyri minúty, aby stihla lietadlo do Londýna. MAla ísť na sobáš svojho otca so ženou, ktorú ešte nespoznala, no už ju nenávidí. Keď na letisku v New Yorku čaká na najbližšie lietadlo, stretne Olivera, ktorý študuje v Spojených štátoch. Zapáči sa jej, až veľmi, no keď prídu v Londýne na colnicu, každý sa poberie svojou cestou. Cesty osudu sú však nevyspytateľné. 

SPISOVATEĽKA
Jenifer E. Smithová
A tie najlepšie knihy na koniec...

Zavrhnutý 1.časť
OBSAH
Nora Greyová je svedomitá, chytrá a rozhodne nemá rada riziko. Lenže sa zaľúbi do Patcha a to je jej prvá chyba. Patchova minulosť je totiž všetko, len nie nevinná. A najlepšie, čo kedy urobil, bolo, že sa zaľúbil do Nory. Zoznámili sa na hodine biológie a Nora chce jediné- držať sa od neho čo najďalej. Lenže ako sa zdá, Patch je vždy o dva kroky napred. Dievčina na sebe cíti jeho pohľad, aj keď Patch nie je nablízku. Cíti jeho prítomnosť aj keď je v izbe sama. A keď svoje očarenie nedokáže ďalej tajiť, vyjde najavo, kto Patch v skutočnosti je a prečo ju vyhľadal. A za všetkými otázkami, ktoré sa dotýkajú jeho minulosti, si Nora a Patch môžu navzájom položiť len jedinú: "Ako hlboko dokážeš padnúť?"

Crescendo 2.časť
OBSAH
Norin živaot má ešte stále ďaleko od dokonalosti, ale aspoň získala strážneho anjela. Patch je tajomný, nádherný, magneticky príťažlivý, ale navzdory tomu, akú rolu má hrať v Norinom živote, sa správa všelijako, len nie anjelsky. Je stále vyhýbavejší než predtým a k tomu sa ešte zdá, že trávi stále viac a viac času s Norinou úhlavnou sokyňou Marcie Millarovou. Nebyť Patchovho nepochopiteľného správania, Nora by sotva vzala na vedomie Scotta Parnella, starého rodinného priateľa, ktorý sa presťahoval späť do mesta. Lenže Noru začne k Scottovi niečo vábiť a priťahovať- napriek pocitom, ktoré ju varujú, že Scott pred nimi niečo skrýva. Noru navyše celý čas prenasledujú obrazy jej zavraždeného otca. Začne sa zaujímať, či jej pôvod nemá niečo spoločné s jeho smrťou. Zúfalo sa snaží zistiť, čo sa vlastne v minulosti stalo, a následkom toho jej hrozí stále väčšie a väčšie nebezpečenstvo. Ale možože niektoré udalosti je lepšie nechať spať, pretože pravda môže zničiť všetko- a všetkých, ktorým Nora verí a ktorých má rada.

Ticho 3.časť
OBSAH
Nedorozumenie medzi Patchom a Norouje zažehnané. Spoločne prekonali tajomstvo zviazané s Patchovou temnou minulosťou, zmierili doteraz dva nezmieriteľné svety a čelili bolestným skúškam viery a nádeje. To všetko pre lásku, ktorá má silu prekonať hranice medzi nebom a zemou. Patch a Nora, vyzbrojení len svojou bezpodmienečnou dôverou k tomu druhému, sa vrhajú do zúfalého boja a pokúšajú sa zastaviť zločinca, ktorý má moc navždy zničiť všetko, o čo sa snažili, dokonca aj ich vzájomnú lásku.

Finále 4.časť
OBSAH
Nora a Patch si mysleli, že majú najhoršie problémy za sebou. Hank je preč a oni dúfali, že budú môcť zakopať vojnovú sekeru. Namiesto toho sa však Nora musí ujať úlohy vodkyne Nefilov a dokončiť, čo Hank začal- zničiť padlých anjelov a s nimi aj Patcha. To však Nora nechce dopustiť, a tak s Patchom vymyslia plán: budú predstierať, že sa rozišli, a začnú ovplyvňovať znepriatelené strany. Nora chce presvedčiť Nefilov, že boj proti padlým anjelom nemá zmysel, a Patch plánuje zistiť o protivníkovi všetko, čo sa dá. Spoločnými silami by tak mohli vojnu ukončiť skôr, než sa začne. Ale aj tie najlepšie plány často zlyhajú. Nora sa vo svojej novej úlohe podrobí skúške a musí vzdorovať silnému pokušeniu. Nepriateľské strany sú jasné a Nora s Patchom tomu musia čeliť alebo dopustiť, aby zničili lásku o ktorú tak veľmi bojovali.

SPISOVATEĽKA
Becca Fitzpatrick

NÁZORY
Tieto štyri knihy sú proste najlepšie na svete. Zamilujete sa do nich rovnako ako ja. Doslova Vám vyrazia dych a pri každej časti Vám stuhne krv v žilách. Odporúčam Vám prečítať si všetky štyri časti. Možno to už preháňam ale tie knihy sú proste T.O.P. Ďakujem spisovateľke Becce Fitzpatrick-ovej, že ich napísala <3 ^_^

Zverejnenie komentára

Brinora