WRITE YOUR OWN DIARY

Nový rok už máme za rohom. Je neuveriteľné ako ten čas rýchlo uteká. Akoby to bolo včera kedy som písala článok so súhrnom roka 2016. A teraz to prichádza znova!
Nespomínam tento článok len tak. Presne v ňom som sa zmienila o tom, ako som si všetko začala pekne zapisovať. Každý jeden prežitý deň je zapísaný už v druhom diári. A nie len tak hocijakom. Moja kreatívna časť mozgu mi vnukla skvelý nápad ako zahnať nudu (zbytočné sedenie a čučanie na stenu) a pritom vytvoriť niečo prospešné a využiteľné každý deň, týždeň, mesiac ba aj roky rokúce.
Nevravím o ničom inom, len o vlastnoručne vyrobenom diári. No... skôr vlastnoručne napísanom diári. Nepotrebujete k tomu nič iné než nejaký krásny zošit s nápaditým obalom (môžete ho pokojne aj vyrobiť ak si teda trúfate), farebné perá, fixky, farbičky a skvelý nápad na zapisovanie, aby ste sa v tom všetkom aj vyznali.
Ak mám byť úprimná, ja využívam na každý rok dva rôzne diáre. Do jedného si zapisujem svoje povinnosti (o tom sa bavíme dnes) a do toho druhého každý prežitý deň.


Vrhnem sa teda na plánovací diár. 
Ako prvé som sa rozhodla spraviť "titulnú" stránku diára, na ktorú som si načrtla číslice označujúce nový rok. (aké originálne všakže? Aspoň som sa vyhrala s kvietočkami...)


Celý tento diár otvára mesačný plánovač, ktorá je pre mňa nesmierne dôležitý! Zapisujem si tu rôzne akcie, povinnosti, stretnutia, ako aj kedy som vydala nový článok. (na ilustráciu som Vám nafotila ešte decembrový plánovač, ktorý je ako tak zaplnený)

Ďalšiu dvojstránku tvorí presný rozpis dní v danom mesiaci. Tu si zapisujem podrobnejšie informácie týkajúce sa školy, testov, blogu aj osobného života. 
Pri každom týždni si nechávam troška miesta na TO-DO LIST a motivačné citáty, ktoré ma zaujali v knihách alebo na internete.
Na konci každého mesiaca si nechávam vyhradenú stránku na súhrn celého mesiaca. Čo sa mi podarilo, čo som pokazila alebo koho nového som spoznala.


Je to len na Vás ako bude vyzerať váš vlastný diár. Hlavné je, aby ste vo všetkom mali prehľad. Týmto článkom nechcem kritizovať ponúkané diáre v obchodoch. Ja totiž stále preferujem, keď je niečo handmade. Každý má rád niečo iné a nie všetci sme úplne stotožnení s ponúkaným tovarom. 

4 komentáre

 1. Mne sa tak veľmi páčia vlastnoručne robené a vytvárané diáre, ale ja som tak veľmi nešikovná. A tak tíško závidím šikovným rukám a verím, že raz sa aj mne podarí niečo také vyrobiť. A inak keď sme pri tom roku 2018, tak želám šťastný nový rok, nech je všetko podľa tvojich predstáv:)

  LILY OF THE VALLEY

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jééé, to je skvělý nápad si takhle udělat svůj diář! :) moc se ti povedl :)

  Little Dreamer

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To je super, moc se mi tvůj vytvořený diář líbí. Já pořád přemýšlím, jaký diář si pořídit. A zvažuji i možnost, že si ho takto sama udělám. :))

  Můj malý sen

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Toto je cute! Ja som sa dlho odhodlávala a dva dni dozadu som začala a musím sa priznať že je to super!
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť

Brinora