5 rád do budúcna, ako prežiť Vianoce


Deje sa mi to pomerne často, ale stále mám chuť o niečom písať, až po určitej udalosti. Nepíšem často pred niečím, pretože to podľa mňa nemá to správne čaro. Možno práve teraz zniem príliš divne, ale časom si na to určite zvyknete.

Vianoce sú jedno z najkrajších období v roku a neprinášajú so sebou len obdobie pokoja a radosti, ale aj stres, strach a všade samí zhon. Nikto z nás to neovplyvní, pretože to k Vianociam neodmysliteľne patrí. A ako prežívam takéto sviatky?

Organizácia

Organizovanie si vecí je veľmi prospešná vec, ktorá sa naozaj vypláca (vlastné skúsenosti robia svoje) Počas minulých rokov som poriadne nič nestíhala a bolo to pekné poučenie do budúcna. Zháňať všetko na poslednú chvíľu je to najhoršie, preto som mala stále po ruke papier a pero, kde som si zapisovala všetko ohľadom darčekov až po potraviny, bez ktorých by Vianoce ani neexistovali.

Stres

Súvisí s predchádzajúcim bodom. Stáva sa mi to posledné roky dosť často. Stihnem to do Vianoc? Bude sa jej/mu ten darček páčiť? Čo keď ju/ho sklamem? Stres nás obklopuje tak ako cez vianočné sviatky, tak aj po celý život. Nie je dobré vystavovať naše telo stresu. Povie a píše sa to veru ľahko. Pevná vôľa nepustí a musím sa priznať, že so stresom bojujem každý jeden deň.

Financie

Tohto roku som minula snáď všetky svoje životné úspory. Veľká chyba bola, že som si nestanovila rozpočet na veci, ktoré som chcela ostatným kúpiť a tak som zostala kvôli takejto banalite v mínuse. Rada do budúcna- Stanovme si rozpočet!

Očakávania

Myslím, že sa to deje každému a pravidelne. Stále, keď sa na niečo tešíme a predstavujeme si všetko okolo toho, ako by to podľa nás mohlo vyzerať, nie vždy sa daná situácia odohrá podľa našich predstáv. Stalo sa mi to aj tohto roku. Nie žeby moje Vianoce neboli nádherné, to už vôbec nie, len veľa vecí, ktoré sa 24.12. stali, som si predstavovala úplne inak. A presne kvôli tomu som ostala mierne sklamaná a smutná.

Atmosféra

A posledným bodom je atmosféra. Vianoce majú byť plné radosti, smiechu, pokoja a nádherne prežitých chvíľ s rodinou a vašimi najlepšími priateľmi. A presne toto na Vianociach milujem. Byť s ľuďmi, ktorých máte nadovšetko radi a ponoriť sa do tajomného tajomna, ktoré ani inak neviem opísať.

Ja len dúfam, že ste mali nádherné Vianoce. Že ste boli dobrými ľuďmi pre ostatných a rovnako aj pre seba...5 komentárov

 1. Veľmi pekný článok ! Konečne to nie je len také to klišé "čo som dostala pod stromček", "tipy na darčeky", ale niečo s hlbšou pointou :) Chválim, veľmi.

  S LÁSKOU, TORILINKA / @Torilinka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvělý článek, úplně jsem si při jeho čtení představila samu sebe a do příštího roku se mám z čeho poučit.. hlavně, co se týká financí, příští rok se bez rozpočtu už neobejdu :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já Vánoce prožívám bez stresu a beru to jako krásné období :) ale článek je super, máš pravdu, tohle se během Vánoc opravdu děje :)
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásný článek se kterým musím souhlasit! ;)

  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Super článek! Já se ale přiznám, že mě letošní Vánoce absolutně nestresovaly a prožila jsem je v klidu :)

  Little Dreamer

  OdpovedaťOdstrániť

Brinora