Monthly inspiration / January 2019


Vitajte pri ďalšom Monthly inspiration a tak trošku aj random článku. Naposledy som podobný článok vydala v júli 2018 a najradšej by som sa za to nakopala, pretože tieto články ma veľmi bavia. Rovnako ako v ich písaní, tak aj v ich čítaní. Sú plné inšpirácií, názorov a tipov, ktoré potešia a motivujú nejednu dušičku. Preto ma mrzí, že som od toho na určitú dobu odbiehala a tejto téme sa aj naďalej nevenovala.
Poďme sa teda pozrieť, čo sa za mesiac Január stalo a čo ma veľmi potešilo.


BOOKS
Jedno z mojich novoročných predsavzatí bolo prečítať za jeden mesiac aspoň jednu knihu. Naposledy som aj písala o tom, ako som si kvôli škole a krátkosti času nenašla aspoň 20 minút na pár kapitol dobrej knihy. Knihy sú ľuďom to, čo krídla vtákom a preto je prospešné čítanie kníh nie len pre bohatú slovnú zásobu a poznanie, ale aj pre pokoj našej mysle a relax.

Mojím prvým tipom je kniha Singletasking: Ako stihnúť viac za krátky čas od Dvory Zack. Písala som o nej aj podrobnejší článok a je to presne tá kniha, ktorá vám otvorí oči na ceste za vlastným úspechom a organizovaním času.
Ďalšou knihou je síce školské povinné čítanie, ale za to veľmi zaujímavé a poučné. Určite ste počuli o knihe Na západe nič nové, ktorú napísal Erich Maria Remarque. Vojnový román, ktorého príbeh sa odohráva počas prvej svetovej vojny, ma chytil za srdce. Je realistickým zobrazením vojny a poukazuje na jej nezmyselnosť.


BLOGGER POST
Inšpiratívne články tu samozrejme nesmú chýbať a začnem hneď jedným, vďaka ktorému som sa naučila neodkladať veci na poslednú chvíľu. Autorkou článku je Timka z blogu Timkablog. Článok Top tipy pre bezbolestné štúdium sa objavil práve vtedy, keď som to najviac potrebovala. Timka tu radí, ako sa správne učiť a motivovať k učeniu z vlastných a overených skúseností. Do toho zahŕňa aj organizáciu školského času, pre dosiahnutie lepších výsledkov, či techniky pri učení. 
Jej článok mi pomohol natoľko, že som si z neho spravila výcuc a brainstorming, ktorý mám pripevnený na nástenke, stále na očiach v prípade, keď už sa mi fakticky nič nechce.

Ďalším motivačným článkom je článok Ukážem ti, aké je byť nulou od Viki z blogu Torilinka. V tomto silnom článku opisuje svoj životný príbeh, ktorý nebol žiadnou prechádzkou ružovou záhradou. Prežila si toho dosť veľa a je odhodlaná ísť ďalej aj napriek skúškam, ktoré jej život nadelí. Článok mi otvoril oči a poukázal na to, že bojovať sa predsa len oplatí!

MUSIC
Z hudby som si veľmi obľúbila žánre ako Indie/Folk/Pop. Je to skvelá hudba pre relaxáciu a pokoj v duši. Pokojná, šťastná a upokojujúca. Počúvam ju snáď každý deň a stále mi pomôže naštartovať kreativitu a chuť robiť čokoľvek na svete. Hádžem vám sem odkaz na hodinový relaxačný mix <3


FITNESS
Ešte v starom roku som sa rozhodla navštevovať fitness centrá. Doteraz som cvičila doma, čo mi bohato stačilo. Nevravím, že som fitness centrum navštívila v tomto roku prvýkrát v živote. Ak ste si prečítali môj článok Moja cesta k fitness, určite ste spozorovali, že cvičím už štvrtý rok a slovo posilňovňa mi nie je cudzie. Cvičím tam v podstate to, čo aj doma len s vyžitím rôznych záťaží v podobe činiek a strojov.


COSMETIC
Už som aj na mojom Instagrame spomínala môj problém s akné, ktorého sa už dlhšiu dobu nemôžem zbaviť. Chodila som si pre rady do lekární, kozmetických salónov, pýtala sa rôznych ľudí na ich názory a hľadala vhodné produkty na tento nepríjemný problém. O tom, či sa mi podarilo tento boj vyhrať plánujem napísať samostatný článok, v ktorom vás s danou problematikou lepšie oboznámim.


V lekárni som si bola pre radu na problém s akné, kde mi poradili vyskúšať produkty od Biodermy. Presnejšie Bioderma Sebium Gel Moussant. Čistím si s ním pleť každé ráno a večer a musím povedať, že moja pokožka sa vďaka nemu upokojila.


Pri géloch ostanem aj naďalej. Pri návšteve obchodu so zdravou výživou a bio kozmetikou som našla tento gél z aloe vera a termálnou vodou z prameňa Rabka. Prípravok je určený na citlivú pokožku náchylnú na rôzne alergie a sľubuje regeneráciu kožného tkaniva, prinavracia pokožke pevnosť a hydratáciu. Neostáva mi nič iné len súhlasiť! Tento produkt je pre mňa spásou.


Akonáhle sa paletky od Makeup Revolution objavili v DM drogerie, chcelo ich skoro každé dievča. Pamätám si, ako som sa aj ja vybrala do tejto predajne s cieľom kúpiť si svoju vysnenú paletku, celá natešená. Odchádzala som však sklamaná. Všetky paletky sa totiž vypredali behom troch dní a ja som sa tam stále vracala a vracala. Našťastie sa ušlo aj mne a predstavujem svojich dvoch obľúbencov.

LIFE
Zo života vám sem hodím len pár skvelých udalostí, ktoré sa za tento mesiac stali. Berte to ako takú menšiu random podkapitolu jednej veľkej kapitoly.
Január začal pečením množstvom narodeninových tort, pre mojich najbližších. 
Presne táto bola narodeninová pre môjho Filipa.Znova som sa vrátila do detských čias a zažila prvú poriadnu sánkovačku aj v spoločnosti našich psíkov.
Ďalšia narodeninová oslava Vyskúšala som si aj trošku profesionálnejšiu úpravu fotiek. 
Všetky výsledky pred a po môžete vidieť na mojom Instagrame.


Baví ma fotiť podobný druh outfitov. Inšpirovala som sa ako inak na Instagrame a myslím, že výsledok sa celkom aj podaril.Už som tu kedysi spomínala môj Instagramový online bazár s názvom Miesto v skrini a nájdete tam aj takéto najnovšie kúsky z môjho šatníka.

A ako poslednú výnimočnú udalosť pridávam náš školský ples, na ktorom som za tie roky bola prvýkrát v živote a poriadne si ho užila vďaka týmto skvelým dievčatám! 


A aký bol váš prvý mesiac v tomto roku? 

12 komentárov

 1. Bioderma je snad moje nejoblíbenější značka na pleť.
  Vím, že se prodává i mýdlo na obličej.


  Dokonalý tabu

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. O mydle som ešte nepočula a som naozaj vďačná, že produkty od Biodermy vôbec existujú <3

   Odstrániť
 2. Nádherná torta! Ako človek, ktorý v pečení nevyniká, Tvoj výtvor pokladám za úplne inú kategóriu umeleckého diela :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za krásne slová <3 Aj keď si nemyslím, že je až tak dokonalá :D

   Odstrániť
 3. Tak ten dort vypadá úžasně! :)
  Můj první měsíc byl ve znamení nekonečných zkoušek, které ale naštěstí přece jen skončily :)

  Little Dreamer

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to som rada, že už máš skúškové obdobie za sebou :) a ďakujem Ti <3

   Odstrániť
 4. Tá torta je neskutočná ! A ďakujem za krásne slová :) Si poklad.

  S LÁSKOU, TORILINKA / @Torilinka

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Bioderma je fakt výborná značka, ešte ma nesklamala. :)

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zatiaľ ani mňa, tak som zvedavá ako to pôjde ďalej :)

   Odstrániť

Brinora