MY DEEP THOUGHTS


Chýba mi tanec, spev, klavír, maľovanie...
So všetkými aktivitami, ktoré som s radosťou navštevovala sa behom pár mesiacov z mojej mysle vytratili. Nikdy mi nič poriadne nevydržalo. Ľutujem, že kvôli mojej lenivosti som nevydržala skoro nič. So všetkým som hneď sekla po prvom neúspechu a mojej pohodlnosti. Všetko, čo ma bavilo, ma len tak opustilo...


1. Najprv som začínala s klavírom, ktorého hodiny si ani poriadne nepamätám. V mojej mysli zachytávam len dlhé a ubíjajúce písanie nôt do zošita, ktorým som v druhom ročníku základnej školy ani nerozumela. Možno som mala aj nejaké vystúpenia,kto vie... Jediné, čo mi ostalo v pamäti bola veta môjho učiteľa: VYUŽI SVOJ POTENCIÁL!

2. Je zaujímavé, že počas môjho detstva som vyskúšala mnoho vecí. Jednou z nich bolo aj herectvo a celkové hranie v divadle, a to len vďaka tej najlepšej učiteľke na prvom stupni, ktorá svojimi kreatívnymi nápadmi doslova len prekypovala. Doteraz si pamätám jej sladký úsmev, a to ani nehovorím o tom jej širokánskom úsmeve, keď sme za našu scénku aj niečo vyhrali.

3.  Hneď po tom nasledovalo obdobie, kedy ma nesmierne bavilo spievať. Nečakala som ani minútu keď mi v našej dedinke ponúkli spievať v zbore. Užívala som si to každým dúškom, a aj napriek neskutočnému stresu pri spievaní jedného zo sól som spievala s radosťou.

4. Ďalšou aktivitou bolo maľovanie a prihlásenie sa na ZUŠ-ku. Začala som v piatom ročníku a ťahalo sa to so mnou až do osmičky. Vďaka tejto skúsenosti som dokonca chcela ísť na strednú umeleckú školu. Veľmi ma to bavilo a všetok svoj voľný čas doma patril len plátnu, štetcom a rôznorodým farbám. Keď mi prišla cena z celoslovenskej súťaže v maľovaní, moje odhodlanie pokračovať sa zdvojnásobilo. 5. Počas mojej výtvarnej kariéry ma pohltil aj tanec. Začala som spoločenskými tancami v maličkom kurze. Vďaka tejto aktivite aspoň viem tancovať na výnimočných udalostiach. Keby to nebol len kurz, chodila by som tam doteraz.

6. Po skončení kurzu som stále videla v tanci niečo krásne. Tentokrát som ale chcela vyskúšať čosi nové, a tým novým sa pre mňa stal hip-hop a breakdance. Tam som sa odviazala, ako som len vedela. Všetky tie pohyby a nové skúsenosti... 
Tancovala som všade! Doma, na ulici, v škole... presne toto ma napĺňalo!

7. Keď ma asi po roku prestal hip-hop baviť (ako inak), tak som začiatkom deviateho ročníka začala navštevovať (vďaka mojej skvelej kamarátke) hodiny ľudového tanca. Je skvelé keď môžeme ukázať v čom je naša krajina tak nádherná a tanec je jednou z tých najlepších možností. Tieto tance mi ukázali, že môžem byť na našu krásnu krajinu len a len hrdá!

8. Poslednou a tou (podľa mňa) najlepšou aktivitou bol scénický tanec. Ja viem... len prednedávnom som písala článok o tom, ako som sa vďaka tomuto tancu dostala s úžasnými dievčatami na poľské javisko v Krosne. Ako inak, sekla som aj s tým a doteraz to veľmi ľutujem. Nie len že mi chýbajú dievčatá, ale hlavne je to tanec, ktorý mi znova dal pocítiť v čom sa môžem rozvíjať ďalej. Toľké skúsenosti a pozorovanie samej seba, ako sa v určitých veciach zlepšujem. Bola to síce drina, ale presne vďaka tej drine som mohla vidieť, že dokážem viac ako som si len mohla myslieť.

Preto Vám chcem len povedať, že robte to čo Vás naozaj baví. Neprestávajte len kvôli tomu, že vám niekto niečo povedal, alebo že sa vám už jednoducho nechce. Toto nie je správna cesta! Či už sa to týka podobných alebo iných aktivít, nerobte prosím rovnakú chybu ako ja. Pretože takto sa nikam nedostanete! 

13 komentárov

 1. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ani si nevieš predstaviť, ako som sa v tomto článku našla! Od malička som tiež vystriedala mnoho záľub, no so všetkými som sekla. Dokonca aj s maľovaním, čo ma napĺňalo - takže som sa po ročnej pauze opäť vrátila do umeleckej školy, kde svoju záľubu opäť rozvíjam. Vlastne maľovanie a blog sú jediné dve záľuby, ktoré ma nikdy neopustili a dúfam, že ani neopustia :)
  P.S.: Krásny outfit!
  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že si sa opäť odhodlala pokračovať v tom, čo ťa baví a budem Ti držať palce, aby sa ti aj naďalej darilo <3

   Odstrániť
 3. Super článek! Jak jsem tak pročítala všechny tvoje bývalé koníčky, tak jsem si uvědomila, že jsem toho vlastně taky docela zkusila. Ale já jsem spíš taková, že mě toho baví až moc a nejraději bych všechno dělala zaráz - blogování, tancování, focení, skateboard, běhání, jóga... Ale to prostě nejde (alespoň ne naplno), takže si musím vybírat. A občas se zarazím, zda jsem si vybrala dobře...
  Kout Světa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hovoríš mi priamo z duše! To je jeden z problémov, prečo teraz pomaly nič nestíham...

   Odstrániť
 4. Nazačiatok krásne fotky! Čo sa týka článku úplne ťa chápem. Počas svojho života som vyskúšala všetko. Herectvo, spev, plávanie, gymnastiku, jazdenie na koni, výtvarnú, flautu a dokonca aj písanie ale nič mi nevydržalo. Až kým som sa nedostala k tancu. O áno hip-hop a po novšími aj dancehall je moja krvná skupina. Venujem sa mu asi 5 rokov a stále ma to baví napĺňa a milujem to. Krásny príspevok.
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE


  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tanec je nádherná forma vyjadrenia svojej osobnosti! <3 Držím Ti palce, aby ťa to aj naďalej takto napĺňalo <3 A ďakujem za tvoj komentár :)

   Odstrániť
 5. Skvelý článok, ale aj fotky sa mi veľmi páčia :) mám pocit, že mám podobný kabát ako ty:)
  THE NOELA

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ak si ho kupovala na Aliexpresse je to dosť možné :) A ďakujem krásne <3

   Odstrániť
 6. Krásne napísané a ani si nevieš predstaviť ako Ti rozumiem. Stále od niečoho utekáme...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Musíme sa poučiť na vlastných chybách a nevzdávať sa len tak ľahko!

   Odstrániť
 7. vyzeráš skvelo, outfit je parádny :) inak veľmi pekný článok, páči sa mi jeho hodnota ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Skvelý outfit! Nejaké roztrhané jeansy by som potrebovala aj ja :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť

Brinora