REAL FRIENDS


Niekedy sa až príliš spoliehame na ľudí, o ktorých si myslíme, že im môžeme čo najviac veriť. A práve takýto "praví priatelia" čakajú na tú najlepšiu príležitosť, kedy vám s najväčším potešením podkopnú nohy. Nikdy by som nečakala niečo také od osôb, na ktorých mi naozaj záležalo. Pretože aj napriek všetkým veciam, ktoré sme spolu prežili, aj napriek snahe pomôcť im vo vážne ťažkých situáciách... práve vtedy sa vám otočia chrbtom a zničia všetko, čo ste doteraz mali. 
Vaše vzťahy s inými ľuďmi, šírenie klamstiev, ktoré sa netýkajú len vás, ale aj vašich najbližších. A ostatní tomu uveria. Uveria nepravdivým a vymysleným rečiam, a začnú sa na vás pozerať ako na človeka, ktorý chce ostatným len to najhoršie zlo. 

Prečo tomu tak je? Prečo majú niektorí ľudia tendenciu vyžívať sa v utrpení druhých a vysmievať sa im rovno do tváre? Prečo uveria nepravdivej verzii a tú vašu si ani len nechcú vypočuť?

Ale práve táto situácia ma niečomu naučila. Vďaka tomu viem, kto sú moji praví priatelia. Teraz viem, na koho sa môžem obrátiť a komu môžem najviac dôverovať v tých najhorších možných situáciách. 
Aj keď to je len pár ľudí... práve tí sa pre mňa stali všetkým.
Občas máme strach, že ostaneme úplne sami a na svete nám už neostane nikto. Ale verte, že tomu tak nie je. Ja som to pochopila trochu neskôr, ale práve tieto pády ma posunuli ďalej a upevnili vzťahy s ľuďmi, ktorí tu pre mňa boli stále. Len ja som mala zahmlené pred očami...

Tak vás prosím, vždy keď sa stane vo vašom živote niečo podobné, vypočujte si obidve strany a nerobte si konečný záver len od jednej vypočutej osoby. Nenechajte sa prosím zmiasť jednou stranou a radšej si v tom spravte jasno. 
Hlavne si vážte ľudí, ktorí sa pre vás snažia všetkými silami a o ktorých viete, že vás nikdy nesklamú!

6 komentárov

 1. Ako keby si mi z duše hovorila! Ja som tiež 'nedávno' stratila mnoho mojich blízkych kamarátov, ľudí, na ktorých mi naozaj, úprimne, záležalo. Len vďaka pár situáciam som prišla na to, ktorí kamaráti sú tu naozaj a ktorí len na tie dobré časy. A popravde, som za to naozaj vďačná :)

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jsem na tom docela podobně, taktéž jsem stratila hodně kamarádů u kterých bych to v životě neřekla, nebo by mě to vůbec ani nenapadlo. Bohužel i to se stává. Ale přišli noví a za ně jsem opravdu vděčná :)

  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vím o čem píšeš, taky jsem kolikrt v životě zažila, jak mě přátele zradili. Bohužel to je asi život ale vždycky jsem ráda, pokud se něco takového stane, protože si pak uvědomím kdo je pravý kamarád a kdo ne :).

  TheBlondieTale

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásne slová! Úplne s tebou súhlasím. Absolútne nechápem ako môže u niekoho v hlave vzniknúť myšlienka “áno idem ničiť ľuďom život”.
  A presne, ako sa hovorí v núdzi spoznáš priateľa.
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE
  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja mám dve najlepšie kamarátky, s ktorými aj teraz bývam, a nikdy som v tomto nebola šťastnejšia. Viem, že tu sú vždy, keď ich potrebujem, vždy ma vo všetkom podporujú a sú ochotné ma vypočuť aj o tretej ráno - a som im za to nesmierne vďačná ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Nevím, co v lidech tohle budí, ale boužel tak to je, já si raději hlídám, co komu říkám, ale k tomu musí každý dojít a ne vždy je to "včas"

  OdpovedaťOdstrániť

Brinora