MONTHLY INSPIRATION / JULY


Veľmi sa mi začali páčiť články, ktoré sa týkajú menšej rekapitulácie mesiaca a čo ostatných ľudí počas týchto dní zaujalo. Baví ma čítať názory iných blogerov a ich vlastný pohľad na jednotlivé posty, ktoré oni sami prezentujú ako zaujímavé. Tak sa potom aj ja dozvedám niečo nové, alebo si spomeniem na niečo z mojej ďalekej-neďalekej minulosti.
A presne preto som sa rozhodla, že plná inšpirácie od rôznych blogerov spravím niečo podobné, aby podobné veci mohli inšpirovať aj vás. 

BOOKS
S prázdninami prišiel čas aj na jednu z mojich najobľúbenejších aktivít, a tou je čítanie. Priznám sa, že počas školského roka veľa kníh neprečítam a to hlavne kvôli krátkosti času, čo mi je naozaj veľmi ľúto, pretože by som si aspoň na 20 minút nájsť čas na čítanie mala. To je jedna z ďalších vecí, prečo milujem prázdniny a leto. V knižnici (kde chodím fakt často a nájdete tam veľmi zaujímavé knižôčky) som mala možnosť nájsť knihu Chcem nájsť pokoj od Harriet Griffey. Je to skvelá pomoc pre tých, ktorí žijú hektickým a vystresovaným životom, kedy si nenájdu ani len trocha času na pokojné premýšľanie. Moje volanie o pomoc presne potrebovalo niečo také. Vďaka tejto knihe som sa naučila upokojiť sa aj v tých najťažších chvíľach a stále keď sa cítim naozaj mizerne, jednoducho začnem čítať. Nájdete v nej ako si zmierniť stres a upokojiť sa, o žití v prítomnosti, o riadení emócií a nálad alebo aj o meditácii a správnom dýchaní.


BLOGGER POSTS
Keď už mám všetky položky z TO-DO LISTU odškrtnuté, svoj voľný čas využijem aj na čítanie zaujímavých článkov od rôznych slovenských ale aj zahraničných blogerov. Hneď prvým článkom je článok Veci, ktorých sa môžeme zbaviť od úžasnej Bee, ktorá sa zamerala na minimalizmus a na veci čo v našom živote vôbec nepotrebujeme (od oblečenia cez kozmetiku až po nepotrebné dokumenty) 
Ďalším článkom na mojom liste je O priateľstvách od Beccy z blogu Style of Becca, kde píše o stratách ale aj nájdeniach v jej živote, o dôležitých osobách, ktorý pre ňu veľa znamenajú a aj o tom, že niekedy mať menej znamená mať viac.
A posledným taktiež veľmi zaujímavým článkom bol pre mňa O levanduli od Mary z Bubblegumbitch. Dočítate sa ako čo najlepšie využiť tento jedinečný dar prírody v kozmetickom svete, ale samozrejme aj pre naše ostatné potreby, ktorým táto rastlinka zaručene pomôže.


VIDEOS
Pri prezeraní YouTube sa mi v odporúčaných videách zobrazila jedna veľmi milá osôbka menom Jordan Clark, s ktorou by som vás veľmi rada oboznámila. Jej videá nie sú len obyčajné diy a travel... Majú niečo do seba. Snaží sa nám nimi povedať, aby sme si užívali svoj život plnými dúškami a využívali svoje talenty, ktoré nám boli dané. S pokojom sa dostaneme ďalej. Preto ma tak veľmi inšpirovala, aby som po 4 rokoch znova začala maľovať a rozširovať svoju kreativitu aj medzi ostatných.
Ďalšie video, za ktoré som snáď najvďačnejšia, je od slovenskej  Slow fashion bloggerky NATALLIPA alias Natalie Pažickej. Toto video ma veľmi zasiahlo a inšpirovalo k zmene môjho života. Príde vám to až príliš? Pozrite si ho a uvidíte sami! Video má len 12 minút a vôbec vám nezaberie toľko z vášho nabitého programu. Natalia vás neinformuje len o tom, ako to naozaj vyzerá  s našou planétou a ako ju pomaly ale isto zabíjame, ale aj o marketingových ťahoch tzv. FAST FASHION a jej riziká na nás až príliš lakomých ľudí. Pod hashtagom #everyindividualmatters spravme niečo pre náš život a našu planétu aj my. Naša Zem nám dáva všetko, tak sa snažme spraviť aj niečo malé my pre ŇU!

Ak ste sa dostali až na koniec tohto článku, napíšte mi prosím do komentárov, čo najviac cez tento alebo aj iný mesiac zaujalo najviac vás. Verte, že sa navzájom všetci inšpirujeme <3

7 komentárov

 1. Nádherný článok! To video od Nataly som si tiež zamilovala :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mám takéto články rada. :) Tieto prázdniny, hlavne v poslednej dobe, som sa akosi tiež zamerala na ekologickejší spôsob života a priateľský a láskavý život nielen k ľuďom, ale všetkému živému a tejto planéte. A čoraz častejšie som objavovala blogy, videá, dievčence, ktoré inšpirujú a vedú k takémuto životu. Videla som video od Naty, ktoré so mnou pohlo.. a poznám aj Jordan! Jej videá a tvorbu odporúčam všetkými desiatimi a držím palce, nech sa ti darí v tom, k čomu ťa inšpirovala. Tvoj diár/zošítok je naozaj krásne ozdobený. :) Myslím, že máš talent.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som nesmierne rada, že je takýchto ľudí čoraz viac <3 Možno časom sa naozaj veľa zmení a okolie sa nám za to len a len poďakuje :)
   Ďakujem ti krásne za tvoj komentár a milé slová <3

   Odstrániť
 3. Ja som si na dvojtýždňovú dovolenku vzala štyri knihy, tak dúfam, že sa mi ich podarí všetky prečítať 😄 A veľmi ma potešilo, keď som sa našla v článku, dakujem krásne, veľa to pre mňa znamená 💗
  A Jordan sledujem aj ja, jej videá sú skutočne úžasné a človeka dokáže nakopnúť inšpiráciou 💗

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Teším sa, že sa tešíš <3 tvoj článok bol pre mňa inšpirujúci a veľmi ma motivoval <3 Jednoducho som ho musela ukázať aj iným čitateľom <3

   Odstrániť
 4. Krásny článok :) to video od Natali mi tiež dosť otvorilo oči, rovnako ako aj článok od Beccy a Bee. Ďakujem ti ale veľmi pekne za tip na youtuberku a knihu, práve zajtra sa chystám do knižnice. :)

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť

Brinora