Prečo mi bude rok 2018 chýbať?

(zdroj- Pinterest)

Prišiel deň, kedy môžme s otvorenou náručou privítať rok 2019.
2 0 1 9 
Neuveriteľné, však? Ako osmičku lúsknutím prstov vystriedala deviatka. Tento krásny rok nám dal zbohom a na všetko, čo sme prežili môžme len a len spomínať. Pretože tento rok bol naozaj parádny!


Január

Po oslave Nového roku 2018 v centre mesta Prešov sa mohlo všetko začať! A začalo to veľmi produktívnym januárom. Pokračovanie v autoškole mi na Nový rok prinieslo nové skúsenosti a to v podobe prvých jázd mestom, z ktorých som bola totálne vyklepaná. (mali ste ma vidieť úplne prvýkrát... hlavne to štartovanie) Konečne som prekonala svoj strach, oslovila pár nádherných dievčat a začala fotiť. Bol to pre mňa naozajstný pokrok, na ktorý len tak ľahko nezabudnem.
A na samý koniec mesiaca to zakončilo mojím vlastným fotením od veľmi šikovného fotografa Kamila Hortíka, na ktorého vám hádžem odkaz TU! Určite ho kontaktujte. Nebudete ľutovať.


Február

Tento mesiac bol jeden z najkrajších mesiacov v roku 2018. Pre niekoho úplne obyčajný, no pre mňa a môjho Filipa (teda, aspoň dúfam) výnimočný. Mesiac, kedy sa začal náš vzťah. Mesiac, kedy som pochopila, čo je v živote podstatné. Mesiac, vďaka ktorému viem, čo znamená milovať. Tento mesiac pre mňa znamená Február lásky čas!


Marec

Marec sa niesol v znamení pochmúrnosti. Moja jediná babka ochorela a zobralo to nás všetkých. 

Apríl

Šialený apríl začal prvou jazdou na mojom retro bicykli, ktorú som si užívala natoľko, že som sa jej na ďalšie mesiace nechcela vzdať a lietala som na ňom kade-tade. Neskôr nás všetkých prekvapil môj brat, keď nám oznámil, že kúpil lístky na hokej v Michalovciach (mamka je veľký fanúšik hokeja), kedy hralo Slovensko proti Lotyšsku (splnil sa mi sen, keď som sa aspoň raz ocitla v TV, hoc ako fanúšik z tribúny) 
24.4.2018 sa konal školský výlet do Bratislavy na predstavenie Antigona v SND (áno, Janko Koleník bol super). Bol to pre mňa ohromný zážitok, ktorý trval 2 dni spolu aj s plavbou na lodi po Dunaji alebo návštevou Dolného Kubína a múzea P.O. Hviezdoslava.
Hneď ako sme sa vrátili z nášho tripu, moje kroky viedli na UNIPO fest, kde ma už čakali priatelia a kde sme si to poriadne užili!


Máj

Prvú vec, ktorú som v máji spravila bolo dobrovoľné dobrovoľníctvo na koncerte pre Martinu a Jána, kde sa zišlo naozaj veľa ľudí. Prvýkrát sa mi stalo, že som vyhrala nejakú súťaž. Presnejšie šlo o súťaž, kde sa dal vyhrať outfit podľa vlastného výberu vo Vintage secondhand shope menom Almara. Nájdete tam fakticky skvelé kúsky.
Vyskúšala som si aj internátny život s Radkou, ktorá ma na intráku s radosťou privítala. (zažili sme fakticky bláznivé veci, na ktoré určite nezabudneme)


Jún

S príchodom júna sa môj mozog automaticky naprogramuje na prázdniny. Je to pre mňa ďalší skvelý mesiac, pretože oslavujem svoje narodeniny a v roku 2018 to boli moje 18-ste. Samu seba som privítala vo svete "dospelých". (článok o narodeninách nájdete TU)
Navštívila som aj Vegánske hody v Košiciach, na ktoré som presvedčila aj Filipa. Urobil mi tým obrovskú radosť a všetky tie dobroty si nevedel vynachváliť.
A tá najúžasnejšia vec sa stala vtedy, keď mi pani policajtka oznámila, že som sa stala novou vodičkou a do rúk mi vložila papier so žiadosťou o vodičský preukaz. Stala som sa najšťastnejším človekom na planéte. (článok KLIK)


Júl

Oficiálne sa začali prázdniny a ja som sa rozhodla pracovať. Bolo to náročné, ale peniaze sa mi naozaj zišli. Hneď za svoju prvú výplatu som si kúpila menší fotoaparát do vrecka, aby bol stále po ruke keby som potrebovala niečo súrne odfotiť. Je to presne Sony a5000.
Konečne sa mohli začať všakovaké výlety po Slovensku a spoznávanie nových miest. Navštívili sme napríklad hrad Stará Ľubovňa, zámok Betliar alebo sme sa len tak túlali po Poľsku
Taktiež som sa znova zahrala na modelku pred objektívom fotografa Kamila Hortíka a musím povedať, že to bolo jedno z najlepších fotení vôbec!


August

Naše výletovanie pokračovalo na Oravský zámok a Oravskú priehradu, na Vyšné Ružbachy či Bojnice alebo na Botanickú záhradu v Košiciach. So Zuzankou sme navštívili Šarišskú galériu v Prešove (neoľutujete) alebo Artis festival komornej hudby s Filipom.


September

Na september som sa veľmi tešila. Nie z dôvodu školy a povinností, ale hlavne zo svadby mojej nádhernej sesternice Klaudie, ktorá vyzerala ako naozajstná princezná.
Keď už sme pri tej škole, čakal na mňa prvý rok, kedy sa ocitnem na praxi. Môj stres sa preukázal v tom naj svetle, no našťastie, keď som nabrala ako také skúsenosti opadol.
Zmenila som aj strih vlasov znova (ak chceš pozri článok My hair story) a navštívila snáď to najlepšie kaderníctvo v Prešove menom Vlas Mejker.
Kamarátka mi urobila veľkú radosť tým, že ma pozvala na koncert Elánu, kde sme si vykričali hlasivky a stáli vo VIP priestore úplne pod pódiom. Ďakujem ti Danka!
A úplne na záver mesiaca sa odohral Október fest v Prešove, kde som prvýkrát v živote videla koncertovať Majka Spirita a bola som z toho úplne mimo ešte 2 týždne!


Október

V októbri sa znova prejavil môj fotografický duch a ja som viac fotila a upravovala fotky, než by som sa venovala škole. (veľmi smutný príbeh) 
S dievčencami sme si spravili menší výlet do Levoče. Fotili sme vážne všetko a ľutujem ľudí, ktorí nás v ten čas videli. Museli sa chytať za hlavy.


November

November bol plný povinností a školy. V podstate sa nič zaujímavé nedialo, maximálne som stále písala ročníkovú prácu a stredoškolskú odbornú činnosť.


December

A máme tu skvelý december. Prvé a nezabudnuteľné Vianoce s Filipom, jeho stužková slávnosť, maratón Harryho Pottera či prvé nádherné blogerské stretnutie s úžasnými dievčatami. 


Rok 2018 bol výnimočný. Zažila som veľa nového. Či už to bola radosť, láska a šťastie alebo smútok, sklamania, poznania a uvedomenia. Všetko zlé je na niečo dobré. Chybami sa učíme a sú to práve chyby a zlé udalosti, ktoré nás posúvajú ďalej. Je len na nás ako si ich vezmeme. 
Preto, ak bol tvoj rok dobrý či zlý alebo akýkoľvek iný, rok 2019 prichádza aj preto, aby si začal od znova. TY si tvorcom svojho šťastia
Preto ti želám ďalší krásny Nový rok, aby bol ešte lepší než ten predchádzajúci.
PF 2019

12 komentárov

 1. Nori, mala si nádherný rok ! Závidím :) No dúfam, že tento bude ešte lepší a krajší. ! Prajem Ti nádherný Nový rok ! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. jéé krásny rok, úžasné fotky! <3 nech sa ti rovnako darí aj v roku 2019 ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásný rok máš za sebou a věřím, že další krásný před sebou! :) Přeji ti do roku 2019 jenom to nejlepší! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vyzerá to tak, že si toho zažila naozaj veľmi veľa :) Veľmi pekne si to zhrnula a želám ti, aby bol tento rok ešte lepší!!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. To je krásné shrnutí a moc hezká kupa fotek! Je super, že jsi začala fotit, ať se ti daří i v novém roce :)
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak to je krásne zhrnutie a ešte krajšie fotky! Máš krásny retro bicykel (tiež po jednom už dlho túžim) a nový strih vlasov sa ti veľmi hodí! Veľa šťastia do nového roku, nech je ešte lepší než ten minulý. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Brinora