Kozmetika Calendula / Slovenská výroba


Ahojte, dúfam, že sa máte skvelo! 

Dnes sa začal prvý májový týždeň, do ktorého ste jednoducho museli vykročiť tou správnou nohou. Ja osobne som lepšie začaž nemohla. Zo svojho to-do listu som si odškrtla všetko, čo sa mi podarilo v predchádzajúci večer naplánovať, nenechala som sa rozhodiť negatívnymi myšlienkami, po dlhej dobe som opäť pridala video na YouTube a nestratila úsmev z tváre.


Ale, aby sme sa už dostali k dnešnému článku...

Popravde, už ubehli tri týždne čo ma slovenská kozmetika Calendula oslovila o spoluprácu v rámci ich reklamnej kampane a ja som z toho fakticky nadšená. Počkajte! Vy túto značku nepoznáte? Tak to si ju musíme v krátkosti predstaviť.


Niečo málo o značke

Firma Calendula bola založená v roku 1998 so sídlom v blízkosti Tatranského a Pieninského národného parku či Levočských vrchov. Svoje skúsenosti so spracovaním rastlín využíva pri výrobe kozmetických produktov či doplnkov stravy. Na ich jedinečné výrobky boli vyberané suroviny, ktoré nevyvolávajú dráždivosť pokožky. Táto kozmetika je vhodná pre mladistvú, aknóznu, citlivú a zrelú pleť a taktiež aj na každodennú starostlivosť pokožky celého tela.

Na ich stránke kozmetikacalendula.sk môžete okrem e-shopu a popise jednotlivých produktov nájsť aj blog so zaujímavými článkami či možnosť spolupráce s touto značkou pre kozmetické salóny. Okrem toho vám táto firma ponúka aj rôzne služby, ako napríklad individuálne poradenstvo alebo školenia o používaní ich prípravkov.


Produkty, ktoré som mala možnosť vyskúšať

Denný krém s nechtíkom lekárskym a vitamínom E chráni pred vonkajšími vplyvmi a vďaka nemu získa pleť čistejší a jemnejší vzhľad.
Ľaliafit gél má upokojujúci a antibakteriálny účinok a je vhodný aj na problematickú pleť so sklonom k akné.
Regeneračná maska s obsahom rastlinných proteínov zlepšuje celkovú kondíciu pleti.
Hydratačný krém s obsahom aminokyselín, ktoré pomáhajú uchovávať vlhkosť pleti. Chráni pokožku pred vlyvom vonkajšieho prostredia.
Nechtíkový krém na ruky hydratuje, zvláčňuje a regeneruje pokožku.
Gél na ruky s extraktom kvetu ľalie bielej čistí, regeneruje a ochraňuje pokožku rúk bez mydla a vody.Môžem vám úprimne povedať, že od samého začiatku mám s touto značkou len pozitívne skúsenosti. Počas týchto troch týždňov som jednotlivé produkty používala pravidelne, pri mojej rannej a večernej rutine. To, že sa už zopár rokov trápim s akné istotne viete a práve preto ma zo všetkých produktov najviac zaujal Ľaliafit gél. Moja pleť sa vďaka nemu opäť dáva dokopy z čoho mám nesmiernu radosť.
Jeho malé množstvo si na pleť aplikujem každý jeden deň. Po nanesení cítim mierny chladivý a upokojujúci pocit. Okrem akné priaznivo pôsobí aj na rôzne popáleniny, uštipnutie hmyzom a podráždenú pokožku.

Ak by som túto kozmetiku mala hodnotiť na stupnici od 1-10 jednoznačne by si zaslúžila 10. Sú to síce len tri týždne, ale keď človek vidí reálne výsledky za tak krátku dobu, určite má v starostlivosti o pleť pokračovať aj naďalej.

Poznáte túto kozmetiku, alebo máte s touto kozmetikou nejakú skúsenosť?

2 komentáre

  1. O značke som zatiaľ vôbec nepočula, takže ďakujem! Už dávno som prestala používať komerčnú kozmetiku a kupujem len prírodné a lokálne produkty, a teším sa vždy, keď objavím novú zaujímavú značku. Všetky produkt vyzerajú super a je skvelé, že aj naozaj fungujú a je vidieť výsledky 😍

    SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Kde kupovať etické oblečenie / časť 04 — spodná bielizeň

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Produkty neznám a jsou pro mě novinkou, ale vypadají dobře a výsledek je také skvělý - ať ti slouží i nadále. :))

    OdpovedaťOdstrániť

Brinora