Krásne nohy s epilátorom Braun Silk-épil 3

Myslím, že nie len počas leta chce mať každá z nás krásne a hladké nohy, ktorými sa bude pýšiť všade navôkol. Ale nie vždy máme dostatok času na to, aby sme sa o svoje nohy starali. (Všetky to dobre poznáme... nič nestíhame, a aj keď je vonku 30 stupňov, radšej si na seba vezmeme dlhé nohavice)

Doteraz som bola zástancom klasických žiletiek, ktoré som používala nonstop. Nikdy by mi však nenapadlo, že si práve ja v blízkej budúcnosti zaobstarám môj prvý epilátor. Hlavný dôvod môjho pôvodného zmýšľania bol v prvom rade strach z bolesti. Avšak moje obavy boli úplne zbytočné.

Na stránke Holime.eu nájdete obrovský výber nie len epilátorov, ale aj depilátorov. Najprv som sa absolútne nevedela rozhodnúť či zvoliť skôr depilátor alebo epilátor. Rozdiel medzi týmito dvoma prístrojmi je, že depilácia je menej bolestivý zákrok ako epilácia. Depilovaním si totiž chípok odstránime tesne nad povrchom kože (ako keby sme ho odstrihli). Epilovaním si chĺpok odstánime doslovným “vytrhnutím”, kedy odstránime celý chípok aj s jeho korienkom.

Aj keď je epilácia bolestivejšia, rozhodla som sa pre epilátor Braun, po ktorom vám ostanú hebké nohy aj niekoľko týždňov a už sa nemusíte viac trápiť neustálim holením nôh klasickou žiletkou alebo vyššie spomínaným depilátorom.Aká bola moja prvá skúsenosť s epilátorom?

Nebudem vám klamať, nebola to prechádzka ružovou záhradou. Predsa som len epilátor používala prvýkrát, čiže moje zuby boli zovreté ako len vedeli a áno, tiekli aj slzy. Avšak výsledok stál za to. Moje nohy boli hladké a bez hípkov ešte celý týždeň, čo pre mňa bola úplná novinka. Mohla som pokojne kdekoľvek vyraziť v sukni či kraťasoch aj o niekoľko dní po epilácii a nemusela som sa báť, že nejaké miesto bude z nejakého záhadného dôvodu vynechané.

Celkovo má epilátor dve hlavice. Jedna z nich slúži na epiláciu už spomínaných nôh a druhá slúži na epiláciu citlivých oblastí ako je napráklad podpazušie alebo oblasť bikín. Vyskúšala som obe hlavice, no nebudem vám, klamať majú aj svoje muchy. Epilovanie musíte robiť precízne vy sami, kedže epilátor epiluje len to, čo mu epilovať dáte. Jediné, čo tomuto prístroju musím vytknúť je, že pri epilácii nôh “nevytrhá” všetky chĺpky tak, ako by mal. Pri menších chĺpkoch musíte svoju kožu jemne napnúť, aby epilátor vykonal svoju prácu správne. Tak či onak, je to len malá chybička krásy, s ktorou sa určite dá existovať ďalej.

Napriek tomu som s epilátorom Braun Silk-épil 3 spokojná. Na pomer ceny svoju prácu robí správne a ja som s radosťou mohla klasické žiletky odložiť bokom.

A čo vy? Vyskúšali ste niekedy epilovanie alebo depilovanie? Alebo radšej ostávame pri klasických žiletkách?


5 komentárov

 1. Ja už som na nohy vyskúšala snáď všetko .. od vosku, cez epilátor, žiletky až po IPL epilátor, ale na teraz som sa opäť vrátila k žiletkám, IPL mi vyhovoval, ale bolo to pre mňa doma veľmi zdĺhavé a strašne ma to nebavilo, aj keď výsledok bol perfektný :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Epilátor od značky Braun mám doma taky, bohužel jsem ale měkká a nohy od kolene dolů si s ním prostě neoholím :D Na mě je to moc velká bolest. Hlavně se mi potom z nějakého zvláštního důvodu dělají modřiny a to už nevypadá vůbec hezky :D Takže tě obdivuji, že na to máš sílu <3 Jinak krásné zpracování článku <3

  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já taky celou dobu používala žiletky, vlastně je používám stále. Ale fakt mi vadí, že se oholím ráno a večer už bych mohla zas. :(( Nedávno jsem si pořídila depilátor Philips a s tím jsem tedy nebyla spokojená vůbec a teď mi leží ve skříňce. Vůbec nedokázal oholit do hladka. :((
  Bolesti s epilátorem se také bojím, ale možná ta bolest za to stojí. Protože mě opravdu nebaví holit se každý den. :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Podobný epilátor od této značky mám také a nemůžu si ho vynachválit! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Poslední dobou čím dál víc nad touto koupí také přemýšlím. Asi do toho také půjdu, už mě to nebaví! :D

  OdpovedaťOdstrániť

Instagram

Brinora. Theme by STS.