BLOGGER ON THE ROAD

V hlave mám tisíce myšlienok. Či sú dobré alebo zlé? Netuším. V podstate už neviem čo si mám o tom všetkom myslieť. 
Moje pocity sa výrazne zmenili po prečítaní (teda aspoň pre mňa) veľmi inšpiratívneho článku od úžasnej Bee z blogu A STYLISH BEE (klikni na odkaz a nájdeš to tam!) Blogový svet už veru nie je tým, čím bol kedysi. A presne to ma najviac trápi. Všetko sa postupne vytráca rovnako ako aj chuť blogerov písať. Viacerí riešia len to, aký článok alebo recenziu na vybraný produkt by mohli napísať, aby z toho mali nejaké peniaze. Kde sa vytratila tá vášeň a radosť z písania? Je pravda, ako už spomínala aj Bee, že ľudí prestáva baviť čítať články. Ak niekto narazí na príliš dlhý článok, radšej z daného blogu odíde. Nikoho už v podstate nezaujíma aký mal kto deň alebo čo má spisovateľ blogu nové. Takisto ako Bee aj ja som začínala s vášňou a písala som pre radosť. Keď sa začali objavovať prví čitatelia moja radosť rástla a to ma poháňalo v písaní. Teraz je to už len o porovnávaní. Z hľadania inšpirácie sa odrazu stane závisť a smútok z neproduktivity. Ako to môžme zmeniť? Na to by som veru rada prišla aj ja...
Preto aj naďalej budem pokračovať v písaní o tom, čo baví mňa. Je už len na vás či vás to bude zaujímať. Nechcem sa už porovnávať s inými blogermi a ticho závidieť. Je načase zmeniť svoj postoj a konečne niečo dosiahnuť! Či už to je malá alebo veľká vec! 


7 komentárov

 1. taky mě moc mrzí přístup některých bloggerů, kteří píšou blog už jen pro peníze nebo pro "výrobky"...já si vždycky blog psala proto, že mě to bavilo, potom jsem ale přestala kvůli náročným povinnostem do školy a teď jsem zase začala a fakt mě to baví! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nevím, jak přesně je na tom blogový svět, ale poslední dobou nacházím čím dál více mladších teprve začínajících blogerek. Myslím, že stále se to tak trochu drží. Ale s tím čtením máš pravdu, proto třeba dost lidí se přesunuje více méně k Youtube. Narazila jsem na tolik Youtuberek, co měly, nebo mají blog a přestaly se mu věnovat, protože tam měli míň lidí, nebo ne takovou odezvu. (Já sama mám i Youtube, ale stále se více věnuji blogu a budu i na dále).
  Co se týká dlouhých článků, nerada čtu článek, co je jednolitý, mám ráda proházený obrázkami, protože se na to nedokážu soustředit. Ale ráda si počtu.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásne napísane! Ja mám momentálne takú menšiu blogerskú krízu a takisto som si prechádzala obdobím, kedy som sa porovnávala (najmä s väčšími) inými blogerkami a cítila sa menej cenná. Dnes článkov síce píšem menej ale snažím sa najmä o kvalitu a o niečo, čo baví mňa:)

  Saja Frey Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Článek od Bee jsem taky četla a opravdu to skvěle popsala :) Já sama bloguju už několik, takže jsem si prošla různýma fázema a teď konečně zase začínám nacházet to, co mám na blogování tak ráda, nestresuju se s tím, když pár dnů/týdnů žádný článek nevydám, je mi jedno, že nemám tak "skvělý" spolupráce jako ostatní.. jednoduše píšu, když chci a ne když mám pocit, že musím.. a myslím, že to je na článcích znát nejvíc :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mala som veľký strach zverejniť ten článok, keďže v poslednej dobe som nič veľmi osobné na blog nepridávala a snažila sa byť profesionálna; no keď vidím, s akou podporou prichádzajú ľudia zo všetkých strán, tak sa mi chce od šťastia plakať 💕💕
  No v tejto téme som sa rozhodla zaujať rovnaký postoj ako ty - a písať o všetkom tom, o čom chcem. Krátke články, dlhé články, poučné, ale i len plné obrázkov - najmä, ak to bude téma blízka môjmu srdcu. A tak sa teším aj na príspevky, s ktorými prídeš ty 💕
  Outfit je krásny, kabátik si hneď získal moju pozornosť!
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť

Instagram

Brinora. Theme by STS.