Rozhovor s Mirkou Duračinskou

Áno, viem... Máme tu už október a posledný rozhovor tu bol naposledy v júni. Ale ako som už spomínala v jednom z článkov, jednoducho na to posledné mesiace nebol čas a takpovediac ani chuť. Každopádne zabudnime na krutú minulosť a radšej sa vrhnime na ďalší inšpiratívny rozhovor.

Tentokrát som vyspovedala talentovanú blogerku a zároveň aj moju kamrátku Mirku Duračinskú, ktorú na jej blogu a Instagrame nájdete pod menom Always smiling Mia, a práve toto meno hovorí za všetko! Mirka je neuveriteľné slniečko. Rada okolo seba šíri dobrú náladu a inšpiruje ľudí nie len na sociálnych sieťach, ale aj okolo seba.

Ak Mirku ešte nepoznáte (alebo aj poznáte), určite čítajte tento článok ďalej.


1. Milá Mirka, mohla by si sa nám trochu predstaviť a povedať nám niečo o sebe?

Ahojte! Volám sa Mirka, no na sociálnych sieťach vystupujem ako Mia. Som študentkou piateho ročníka učiteľstva anglického a nemeckého jazyka v Prešove. Okrem školy ma stretnete v jazykovej škole a kaviarni, kde brigádujem. O pár mesiacov to budú 4 roky, odkedy som si založila vlastný blog www.alwayssmilingmia.com, pretože veľmi rada píšem, tvorím a upravujem fotky. Zbožňujem čítať knihy, pozerať seriály a cestovať. Hmm, myslím, že som sa rozpísala - ale takto v skratke :)

2. Čo ťa viedlo k tomu založiť si svoj vlastný blog a aké boli tvoje blogerské začiatky?

Vtipné je, že úplne prvá myšlienka založiť si blog bola od môjho priateľa, pretože predtým som si písala denníky a tak sa ma opýtal, že či to nechcem skúsiť, veď bude to ako denník, len online formou. Pár dní som nad tým rozmýšľala a potom mi s celou tvorbou pomohol. Pamätám si, ako som pri publikovaní prvých článkov trochu tŕpla, čo na to ľudia povedia a či sa im to bude páčiť. No postupne som si vytvorila skvelú pozitívnu komunitu, podporuje ma rodina, priateľ, kamaráti a je to skvelé, keď mi niekto napíše peknú správu či keď inšpirujem okolie.

3. Na svojom blogu prezentuješ zo všetkého niečo, či už je to téma Beauty, Fashion, Fitness alebo Lifestyle... Ktorá téma ti prirástla k srdcu najviac?

Hmm, to je ťažko povedať. Ja som nikdy nemala vyhranenú jednu kategóriu, ktorej sa chcem venovať, pretože niečo pekné si kúpim - chcem to s ľuďmi zdieľať. Nájdem skvelý cvik na zadok - chcem to s ľuďmi zdieľať. Vyskúšam super recept - chcem to s ľuďmi zdieľať. Ale asi najradšej mám predsa len módu, pretože práve pri outfite sa rozpíšem na tému, ktorú chcem rozoberať a mám pocit, že to aj ľudí baví najviac. Ale zas na druhej strane, tento rok som spustila kategóriu "cesta za pleťou bez akné" a má to skvelé ohlasy a veľmi ma baví ukazovať môj progres a ukázať, čo pri akné pomohlo mne. Takže naďalej ostávam pri "z každého rožku trošku" :)

4. Pri pohľade či už na tvoj blog alebo Instagram, z teba vyžaruje neuveriteľná pozitivita, čo sa v dnešnej dobe už tak často nevidí. Ako to, že si stále taká usmievavá a šťastná?

Paani, o tom by sa dala napísať aj kniha. No ak by som to mala skrátiť a zjednodušiť - som vďačná za všetko, čo mám a snažím sa nič nebrať ako samozrejmosť. Vyhýbam sa negativite a závistlivým ľuďom. Riadim sa heslom: ži a nechaj žiť. Nehovorím, že nemám zlé dni a zlú náladu, no toho negatívneho je na internete už tak veľa, že k tomu pridávať viac nechcem. Ale zas nepretvarujem sa, ja som aj v "reále" veselá a snažím sa ľudí rozveseliť. A samozrejme, ďakujem veľmi pekne a som rada, že aj ty to tak vidíš :)

5. Nedávno si na blogu uverejnila článok s názvom Každá práca sa počíta, ktorý som doslova zhltla (a myslím, že nie len ja). Naozaj si vyskúšala toľko pracovných pozícií?

Áno :D ale nie preto, že by ma všade vyhodili. Brigádujem od 15, čo je vyše 9 rokov. 3 letá som s priateľom strávila v Anglicku, kde sme mali rôzne práce, pretože sme si chceli zarobiť a určite sme si nevyberali, že toto alebo tamto robiť nebudeme. Keď som prišla do Prešova na výšku, vždy som mala (a aj teraz mám) minimálne 2 brigády, ak nie 3. Ja si naozaj neviem predstaviť, že prídem zo školy a nič nerobím. Každá pracovná príležitosť ma niekam posunula, otvorila mi oči a preto (ako som aj v článku písala) - každý by si mal skúsiť čo i len na jeden deň prácu v obchode, sklade či v kaviarni, aby pochopil a videl, ako sa ľudia dokážu hrozne správať. A kedy inokedy skúsiť rôzne brigády ak nie popri škole? Budúci rok si idem hľadať TPP prácu a vôbec sa toho nebojím, pretože nebude to pre mňa nič nové.

6. V každom svojom článku alebo Instagramovom príspevku zanechávaš svoje inšpiratívne myšlienky. Čo, alebo kto ťa inšpiruje v tvojej tvorbe?

Niekedy sú to ľudia, niekedy články, citáty či rôzne rozhovory ako je napríklad tento. A vlastne stačí ráno vstať a začať ďalší krásny deň, ktorý prinesie určite veľa inšpirácie :)

7. Čo veľké by si chcela vo svojom živote dosiahnuť alebo aký je tvoj najväčší sen?

Bude to klišé, ale chcem mať zdravú rodinu, detičky, dvoch zlatých retrievrov, malý domček so záhradkou (úplne ideálne s výhľadom na Tatry) a prácu, ktorá ma bude baviť. Hej a ešte by som chcela jesť a nepribrať :)

8. Pri prezeraní tvojich Instastories tvoji sledovatelia zisťujú, že toho máš niekedy naozaj veľa. Ako to všetko zvládaš?

Neľutujem sa. Vždy si poviem, že ľudia to majú niekedy oveľa horšie, prečo by som sa mala sťažovať na to, že mám toho veľa? Ja som si to zvolila, ja som si vybrala, že chcem mať viacero brigád, že chcem písať blog a všetky aktivity dookola. Áno, mám dni, kedy som maximálne lenivá a celý deň preležím v posteli, ale život je veľmi krátky na to, aby takto vyzerali všetky moje dni. Jednoducho je potrebné si vždy pripomenúť, prečo ste začali a ísť si za svojím cieľom. Naozaj to funguje.

9. Ako približne vyzerá tvoj produktívny deň?

Vstanem najneskôr o 8, aby som všetko postíhala. Nakoľko som úplný maniak do plánovania, celý zoznam úloh by som už mala napísaný a pustila by som sa do nich. Skontrolovala by som si všetky e-maily, pripravila si frázy na španielčinu a následne ju natočila, možno by som natočila aj nejaký reels, jednoznačne by som si k tvoreniu uvarila kávu, naplánovala články a príspevky na instagram, prečítala niekoľko kapitol z knihy, popratala byt a večer by som si s priateľom pustila seriál. Krásny deň :)

10. Máš aj nejaké svoje motto či citát, ktoré si opakuješ každý deň?

Juuj, tých je veľmi veľa a citáty si ukladám do mobilu či na instagram, ale vyberiem (ako som už aj vyššie písala) citát, ktorý si opakujem každý deň - ži a nechaj žiť. A hlavne teraz počas korony, každý každého rieši, je tu čoraz viac nenávisti a niekedy som z toho naozaj smutná. Jednoducho chcem žiť život podľa seba, kedy budem šťastná, spokojná a hlavne - budem sa na seba vedieť pozrieť do zrkadla.

11. A na záver, čo by si poradila začínajúcim blogerkám?

Nebáť sa, kašľať na názor cudzích anonymných ľudí a ísť si za svojím. Ak je to nejaká konštruktívna kritika od blízkych, treba sa porozprávať a tvoriť ďalej. Samozrejme, snažiť sa byť originálna, pozitívne inšpiratívna a ostať sama sebou, aj keď dosiahneš 100 000 sledovateľov. Prajem veľa šťastia a kreatívnych nápadov! :)

4 komentáre

  1. Moc povedený rozhovor, blog Mirky jsem neznala, ale určitě jsem ho nenavštívila naposledy. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Milý a povedený rozhovor :) Mirka jsem doteď neznala, ale už jsem si otevřela její blog :)

    Another Dominika

    OdpovedaťOdstrániť

Instagram

Brinora. Theme by STS.