Veci, ktoré môžete urobiť počas leta 2020 / Summer bucket list


Určite sa aj vám niekedy stane, že počas voľnejších letných dní nemáte čo robiť a len tak blúdite vlastnými myšlienkami. Nakoniec aj tak skončíte pred vašim notebookom prezerajúc si, ktorý film či seriál ste ešte nevideli. Každý z nás máva podobné dni. Niektorí síce častejšie než iní, ale predsa.

Ak sa podobný deň stane aj mne viem, že jednoducho musím vypnúť a nad niektorými vecami poriadne popremýšľať. Mne osobne pomáha, ak si na pár minút ľahnem, zavriem oči a nápady mi mysľou prechádzajú jedna radosť. A presne takto spontánne vznikol aj tento článok. Rozhodla som sa totiž spraviť pre vás menší tzv. Summer bucket list čo inými slovami znamená- vytvorila som zoznam vecí, ktoré môžete počas tohto leta vyskúšať, aby ste sa nenudili a ste mali nové zážitky a pekné spomienky aj na leto 2020.

1. Piknik
Vychutnať si pohodový večerný piknik nie je nikdy na škodu. Okrem skvelého jedla, či vychutnávaní daného momentu si môžete spraviť aj perfektné fotografie a tak zapojiť aj svoju kreativitu a zmysel pre detail. Piknik je pre mňa letnou klasikou a myslím, že by nesmel chýbať na žiadnom letnom zozname.
Zdroj: Pinterest
2. Stanovanie
Myslím, že každý jeden z nás zažil klasickú stanovačku s kamarátmi alebo s rodinou. Aj keď to bolo už dávno, stále máme na takéto chvíle pekné spomienky. Tak prečo niečo podobné nezažiť znova a vrátiť sa tak do detských čias?
Zdroj: Pinterest

3. Filmový večer
Aj keď u niektorých takto vyzeral skoro každý bežný večer počas tejto karantény, môžete si to zariadiť oveľa lepšie. Nebolo by skvelé zorganizovať podobný večer pre väčšiu skupinu ľudí? Len si to predstavte: na vašej záhrade rozprestriete veľké plátno, alebo klasickú bielu plachtu, vyberiete premietačku (môžete si ju aj podomácky vytvoriť), pripravíte chutný snack, zavoláte svojich priateľov a užijete si váš obľúbený film tak ako sa patrí.
Zdroj: Pinterest

4. Vodná nádrž/priehrada
Ak ste mali v pláne ísť toto leto k moru, ale museli ste to zrušiť, nezúfajte. Stále je tu skvelá možnosť vychutnať si chvíle pri vode aj na Slovensku. Veľká Domaša, Zemplínska Šírava, Zlaté Piesky, Orava... aj to sú jedni z viacerých možností.
Zdroj: Pinterest

5. Kúpalisko
Pre tých, ktorí sa neboja, je ďalšou skvelou možnosťou stráviť dni na kúpaliskách. Či už mestských alebo tých väčších.
Zdroj: Pinterest

6. Cyklo-túra 
Aby sme mali aj zaručený pohyb, ďalším super nápadom je vybrať svoj zabudnutý bicykel, nafúkať gumy na kolesách a vyraziť na cyklistický výlet. Či už sa rozhodnete ísť sami alebo s niekým druhým je len na vás. Rovnako aj to, aký terén si pre svoj výlet vyberiete.
Zdroj: Pinterest

7. Navštív novú kaviareň
Ak ešte nemáš pochodené všetky kaviarne vo svojom či blízkom meste, určite si nájdi aspoň chvíľku času na to, aby si našla/našiel nejakú zaujímavú útulnú kaviareň, o ktorej vie málokto. Môžeš to využiť aj pre prácu s počítačom, kde budeš mať pokoj od hluku a veľkej masy ľudí.
Zdroj: Pinterest

8. Celodenný selfcare day
Aby sme svojmu telu dopriali odpočinok a viac lásky, zvoľme si jeden deň v týždni, alebo mesiaci na celodenný selfcare day. Rozmaznávať sa už od rána, je fakticky skvelá predstava. Pripravte si kráľovské raňajky, čítajte knihu, ktorú ste tak dlho odkladali, použite masku na tvár, spravte si manikúru či pedikúru, vychutnajte si bublinkový kúpeľ... je toho toľko!
Zdroj: Pinterest

9. Jóga
Odkedy praktizujem jógu každé ráno, moje telo je viac flexibilné. Okrem toho sa celý deň cítim fantasticky vo forme a tak povediac pokojne s radosťou v srdci. Možno to znie až príliš ezotericky, ale opak býva niekedy pravdou. Vyskúšajte si raz za čas zacvičiť aspoň 10 minút jógy a hneď zistíte o čom vlastne hovorím.
Zdroj: Pinterest

10. Západ slnka
Je niečo romantickejšie ako klasický západ slnka? Či už si ho užijete sami, so svojou milovanou polovičkou alebo najlepšími priateľmi, stále to má svoje čaro.
Zdroj: Pinterest


Podobných nápadov je ešte omnoho viac.
Napíšte si vlastný Summer bucket list a uvidíte s akou radosťou budete splnené tajné sny odškrtávať.
Prajem vám to najkrajšie leto a už čoskoro pri ďalšom novom článku.
Love you all ❤


A ako bonus vám predstavujem môj vlastný Summer bucket list na rok 2020.

7 komentárov

 1. no ja som teda stanovacku nezazila a ani po tom nejak extra netuzim :D
  piknik je celkom zaujimavy napad a taktiez sa mi paci napad navstivit novu kaviaren :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nápad s kaviarňou je veľmi obľúbený, tak dúfam, že aj ty nejakú navštíviš a obľúbiš si ju :)

   Odstrániť
 2. Nádherný inspirativni summer bucket list ����❤️

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super článok! Hneď som si spísala svoj vlastný summer bucket list :) xx

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Sledovanie západu slnka som tak nečakane absolvovala minulý týždeň; a bol to jeden z najkrajších momentov v mojom živote, lebo dívať sa, ako slnko pomaly zachádza za kopce, celý Zlín, ktorý leží v dolinke, osvetľujú posledné lúče a postupne sa rozsvecujú domy a lampy, a byť po boku tak úžasného človeka bolo jednoducho dokonalé 💛 Ale myšlienka pikniku sa mi veľmi páči, tak dúfam, že to tento rok ešte stihneme 😅

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "WHEN YOU FEEL LOST"

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Oh, keby aspoň jeden z mojich zážitkov vyzeral tak aesthetic :D Na stanovačku lanárim moju partiu už dlho a konečne sa mi to podarilo, ale rada by som si ešte kúpila takú tú sedačku alebo sieť na strom kde si môže človek len tak chillovať v prírode.
  xxx Alexandra z MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť

Instagram

Brinora. Theme by STS.