Nadčasové módne trendy na rok 2024

Prvý mesiac v novom roku už máme za sebou (a rovnako už aj časť toho druhého). To samozrejme ešte neznamená, že by sme si nemohli pripomenúť aktuálne módne trendy, spojené s rokom 2024. Úprimne povedané, nie som ich zástancom, avšak našla som medzi nimi aj také, ktoré sú neutrálne, klasické a najmä minimalistické. 

Odkedy som sa začala zameriavať prevažne na nadčasovú módu a eleganciu, prestala som jednotlivé, pre mňa občas aj bláznivé trendy slepo nasledovať. Naopak, všetci dobre vieme, že pri množstve dostupných informácií, najmä prostredníctvom sociálnych sietí, je celkom nemožné nevšimnúť si ich a nepodľahnúť im. V tomto prípade aj ja ešte len testujem svoju pevnú vôľu.

Módne trendy nie sú zlé, pokiaľ ich berieme zodpovedne a pri výbere jednotlivých favoritov pozeráme na ich využitie v budúcnosti. Oplatí sa to vôbec kúpiť? Budem daný kúsok nosiť na pravidelnej báze? Budem ho nosiť aj po odznení trendov? Mám ho s čím kombinovať? Ak si na tieto otázky odpovieme áno, určite sa do vybraného oblečenia oplatí investovať. Občas sa mi stávalo, že aj napriek kladným odpovediam som kúsok mala na sebe len raz. Pekným príkladom je môj korzet s kvetovanou potlačou. Je síce krásny, ale ja ho už nevynosím.

Ako sa vraví, všetko sa vracia a rok 2024 prináša mnoho vecí, ktoré sme už videli alebo ktoré tu už majú svoje miesto. Do tohto zoznamu som však pridala len to, čo je v mojich očiach považované za nadčasové, čo som doteraz v podstate ako trendy ani nebrala, pretože to tu bolo skoro stále. Ste pripravené? Úprimne, mňa tieto informácie veľmi milo prekvapili.


Elegantný minimalizmus

Minimalizmus bude nesmrteľnou voľbou za akýchkoľvek okolností. Nemusí byť nudný, ako si to väčšina aj myslí. Jeho hlavnou myšlienkou je zdôrazniť krásu v jednoduchosti, podstatu a skutočný účel vecí v živote. Veľmi ma teší, že sa mu dostala tentokrát toľká pozornosť. Inšpiruje totiž k investovaniu do kvalitných a dokonale padnúcich kúskov, ktoré postave lichotia. Minimalizmus je nadčasová estetika, ktorá prekračuje trendy a ponúka pocit pokoja a rafinovanosti, ktorý nikdy nevyjde z módy.

Zdroj: Pinterest


Biele šaty

Biele šaty vyžarujú nádych nadčasovej elegancie a ponúkajú bezkonkurenčnú všestrannosť. Od bežných denných šiat až po formálne večerné šaty, biele šaty sa hodia skoro na každú príležitosť (s výnimkou svadby, teda ak nie je vaša). Možnosti kombinácií a stylingu sú naozaj nekonečné, vďaka čomu sú biele šaty skutočným must-have.

Zdroj: Pinterest


Vysoký pás

A je to tu! Nohavice s vysokým pásom opäť prichádzajú na scénu a tie s nízkym (našťastie) odchádzajú. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí ste zníženým pásom prišli na chuť, ja som bohužiaľ do tejto kategórie rozhodne nepatrila. Vysoký pás je niečo pre mňa! Ponúka lichotivý strih, ktorý zvýraní krivky a opticky predĺži nohy. Či už v kombinácii so zastrčeným tričkom pre comfy look cez deň alebo oblečené s blúzkou na večer, nohavice s vysokým pásom dodajú každému outfitu nádych elegancie inšpirovanej retrom. 

Zdroj: Pinterest


Polokošeľa

Pôvodne navrhnutá pre šport sa presunula aj do univerzálneho šatníka, ktorú si obľúbili všetci. Polokošeľa a jej nadčasový šarm ponúka kombináciu pohodlia a elegancie, ktorá prakticky bez námahy prechádza z neformálnych do poloformálnych príležitostí. Charakteristický mäkký golier, krátky rukáv a ľahké zapínanie na gombíky dodá outfitu nádych elegancie a nadčasovosti rýchlo a bez námahy. 

Zdroj: Pinterest

Ralph Lauren / Tommy Jeans (Zalando) / Gant (Zalando)

Červená

Začalo to v roku 2023 a úspešne pokračuje aj v roku 2024. Od ohnivej karmínovej až po burgundy či cherry red odtiene, táto odvážna farba hýbe módnymi kruhmi po celom svete. Sama som neodolala a približne začiatkom zimy som investovala do sýto červeného šálu, pančúch, kabátika a trička s dlhým rukávom. Červená rozhodne dokáže upútať pozornosť, preto tí, ktorí sa chcú do tejto farby ponoriť jemnejšie, ponúkajú práve doplnky perfektnú príležitosť pridať k akémukoľvek looku nádych červenej.

Zdroj: Pinterest

Mango (About You) / Reserved / Answear

Aký trend pre rok 2024 upútal vašu pozornosť?Zverejnenie komentára

Instagram

Brinora. Theme by STS.