Vitamínová bomba / Prečo sú vitamíny dôležité?


Už odmalička, keď vonku teplomer ukázal len o trochu nižšie čísla, mi mamka každé ráno pripomínala: Nezabudni si prosím ťa vziať céčko, kým vyrazíš. Stále mi vŕtalo hlavou, načo je to vlastne dobré. Nebodaj ma ten vitamín spasí? Teraz mi nezostáva nič iné, len sa nad tým pousmiať.

Vitamíny a výživové doplnky sú v dnešnej dobe naozaj potrebné, a to nie len kvôli jesennému obdobiu, ktoré si príjem vitamínov doslova vyžaduje. Keďže potrava akú sme prijímali kedysi, už bohužiaľ nie je taká výživná, je nutné prijímať živiny aspoň takouto formou. Postreky, chemické úpravy a kadejaké iné pokusy nám postupne všetko zničili. Preto si myslím, že v našich skrinkách plných nepotrebných liekov by hlavne mali byť tie najzákladnjšie živiny v kapsulkách. Samozrejme ako sa vraví, s ničím netreba preháňať. 


Úprimne, bez každodennej dávky, pre mňa veľmi dôležitých vitamínov, by som si svoj bežný deň nevedela ani len predstaviť. Preto som si vďaka spolupráci s Benu lekárňou mohla vybrať vitamíny podľa vlastného výberu a tým aj doplniť moju pravidelnú zásobu. Aké výživové doplnky som si nakoniec vybrala? Železo a vitamín C 

Hneď takto na začiatok začnem Železom. Tento vitamín je pre mňa snáď zo všetkých najdôležitejší, keďže po rôznych aplikovaných testoch v ambulanciách mi zistili, že môjmu telu akosi železo chýba. Mohla som jesť mäso na tony, avšak nič mi v tomto mojom probléme nepomáhalo. Len prednedávnom som si povedala, že by nebolo na škodu vyskúšať prijímať železo formou výživového doplnku a čuduj sa svete, naozaj to pomohlo. Tým, že železo prispieva k správnej a pravidelnej tvorbe červených krviniek, sa mi moja veľmi bolestivá menštruácia dala opäť do poriadku.

Výhodou tohto vitamínu je jeho kombinácia s vitamínom C, čiže máte razom postarané aj o podporu vašej imunity a správne fungovanie imunitného systému.


Horčík a vitamín D3

Myslím, že benefity Magnézia tu nemusím nikomu vysvetľovať. Ak pravidelne športujete, tak by mal byť práve horčík vaším najlepším kamarátom. Vážne sa ma pýtate prečo? Okrem toho že horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov, kĺbov a nervového systému, tak razantne pomáha znížiť únavu a prispieva k správnej látkovej premene pre tvorbu novej energie. Od kedy som tento vitamín začala pravidelne užívať, tak sa moje výsledky v cvičení teda poriadne zlepšili.


B-komplex forte

Nebudem vám klamať, ale odkedy som nastúpila na vysokú školu, tak Únava sa stala mojim druhým menom. Neustále sedenie za počítačom a premýšľanie dokáže niekedy vyčerpať viac, akoby ste strávili hodiny vo fitness centre. Nemyslite si, že myseľ nespotrebuváva žiadnu energiu. Práve naopak. Berie jej až príliš. Preto som siahla po vitamínoch B-komplex, ktoré obsahujú mix B3, B5, B6 a samozrejme B-12, ktoré prispievajú k zníženiu únavy a k správnej funkcii psychiky. Okrem toho vitamíny skupiny B zlepšujú trávenie a vstrebávanie živín.


Vitamín B-12

Samostatný vitamín B-12 je ospevovaný z každej strany. Najčastejšie o ňom počúvame práve vtedy, ak sa spomenú vegáni a vegetariáni. Je totiž dôležitý pre správny rast a vývin a taktiež podporuje tvorbu červených krviniek a správnu funkciu nervového systému. Keď som pri radách lekárničky zistila, že nedostatkom vitamínu B-12 dochádza k zhoršeniu pamäte, nalátnosti a únave či dokonca depresii, hneď som si pomyslela, že ma moja škola raz zabije.


Advance Candix

Teraz prejdem na produkty, ktoré ocenia najmä dievčatá a ženy. Aby som sa necítila ako amatérska lekárnička tak vám poviem len to, že Advance Candix je výživový doplnok, ktorý obsahuje vysoké množstvo živých kultúr Lactobacillus acidophilus. V USA a Veľkej Británii je užívaný ako doplnok protikvasinkovej diéty.

Advance Renovix
A na záver tu mám výživový doplnok, na ktorý som sa tešila snáď najviac. Zdravé vlasy pre mňa znamenajú všetko na svete a keď som pri nedávnej návšteve kaderníčky zistila v akom zlom stave sa moje vlasy nachádzajú, neváhala som a rozhodla sa práve pre Advance Renovix, ktorý napomáha rastu vlasov, vyživuje vlasovú pokožku a taktiež vlasy aj mineralizuje. Tento produkt som bohužiaľ ešte neskúšala, ale ak by bol záujem o samostatný článok na recenziu, určite by som niečo vymyslela.


Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí prijímajú vitamíny pravidelne, alebo skôr nimi opovrhujete?
Budem sa tešiť na vaše názory.
Love you all ❤️

3 komentáre

 1. Krásný článek plný tipů! :) Já sama pravidelně každý den beru B12, zinek a pupalku :) Teď přes zimu nejspíš ještě zařadím B-komplex, který se zatím snažím naučit pravidelně brát přítele :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Doplňky a vitamíny jsou v dnešní době nezbytností, je důležité udržovat svou imunitu na dobré úrovni. :) Super tipy!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvelý výber, v súčasnej dobe sa vitamíny určite zídu :) Ja dennodenne beriem vitamín C :)
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť

Instagram

Brinora. Theme by STS.